Last minute zájezdy Letenky Česká republika další země

Lyžování v Česku

Za kvalitním lyžováním dnes již nemusíte jezdit do zahraničí, i zde máme mnoho kvalitních lyžařských středisek. Ve většině z nich je samozřejmostí lanová dráha, půjčovny lyží a dokonce i školy lyžování pro začátečníky. Mnoho z tuzemských sjezdovek lze srovnávat s těmi Alpskými a mají oproti nim dokonce i výhodu a tou je nízká cena za služby a ubytování. Všude jsou k nalezení krásné horské chaty, hotely i penziony. Máme zde také velké množství tratí pro běžkaře, které v cizině mnohdy bohužel chybí, či nejsou na dostatečné úrovni. Z celkového počtu zimních dovolených je dokonce až 40 % směrováno do Krkonoš či Jizerských hor za sněhovou pokrývkou. V České republice si na své přijdou zkušení lyžaři, začátečníci, snowboardisté i běžkaři. Vydejte se na vánoční prázdniny či jen na víkend do našich hor a užijte si zimní radovánky v tuzemsku.

Lyžařská střediska v Česku

Významné lyžařské středisko je Harrachov, nachází se na západě Krkonoš u hranic s Jizerskými horami. Jsou zde profesionální sjezdovky i tratě pro běžkaře, které jsou zasněžována sněžnými děly, pokud je nedostatek sněhu, a tak je zde možné lyžovat i 5 měsíců v roce. Harrachov také umožňuje přístup na sjezdovky snowboardistům.

U Vrchlabí leží známé středisko Herlíkovice, celkem je tu 12 sjezdových tratí v délce přes 11 km a 20 km tratí pro běžkaře. Tento areál je spíše pro zkušenější lyžaře, pro děti je zde pak areál Bubákov.

Největším lyžařským střediskem na východě Krkonoš je Pec pod Sněžkou, která leží přímo pod naší nejvyšší horou. Celý areál se nachází v Krkonošském národním parku a zajímavostí je, že jediná cesta na vrchol je pomocí lanové dráhy.

Dalším zajímavým střediskem je Rokytnice nad Jizerou, která má dvě lanové dráhy, kvalitně vybavené lyžařské areály a nádhernou přírodu.

V neposlední řadě musíme zmínit středisko Praděd, Klínovec na západě republiky, Ještěd u Liberce a Mísečky s tou nejkvalitnější a nejobtížnější černou sjezdovkou v České republice.