Last minute zájezdy Letenky Česká republika další země

Cestování po České republice

Nejnavštěvovanější země v Evropě?

Česká republika patří mezi jednu z nejnavštěvovanější zemí Evropy. Je to způsobeno bohatou historií, sahající do 6. století. V průběhu let do českých zemí zavítalo či zde mělo sídlo velké množství historicky významných osobností, mezi které patří například Karel IV., Jiří z Poděbrad nebo Rudolf II. Tito muži se zasloužili o rozkvět kultury či výstavbu budov, které se nám zachovaly do dnešní doby.

Praha

Praha díky své kulturní historii patří mezi nejvýznamnější města Evropy společně s Paříží, Římem a Londýnem. Je zde i velké kulturní vyžití v podobě desítek divadel, kin, galerií nebo muzeí, kde mezi jedno z nejzajímavějších, podle mého názoru patří muzeum čokolády. To se nachází v těsné blízkosti Staroměstského náměstí, které disponuje jednou z nejkrásnějších pamětihodností v Praze a celé republice - Staroměstským orlojem.

Karlův most

Další památkou je druhý nejstarší most v České republice a to Karlův most. Patří mezi nejobdivovanější stavení ve střední Evropě. Po tomto mostě se pohybuje spousta umělců, kteří vás za menší či větší poplatek profesionálně vypodobní.

Pražský hrad

Také Pražský hrad stojí za zmínku. V současné době na hradě sídlí prezident České republiky. Davy lidí se scházejí při pravidelném aktu střídání stráží, který se považuje za jeden z hlavních návštěvních bodů každého správného turisty.

Na závěr je vhodné varovat, že v hlavním městě se vyskytuje abnormální počet kapesních zlodějů, proto střežte si své kabelky a kapsy, nikdy nevíte, kdo za vámi stojí.

Poděbrady

Poděbrady jsou lázeňské město, ležící východně, asi 50km od Prahy. Poděbrady byly sídlo českého panovníka Jiřího z Poděbrad. Z jeho dob se zde zachoval zámek, který v současné době slouží jako studovna University Karlovy. V případě zájmu o prohlídku však jde udělat vyjímku, a ochotní majitelé zámku vás provedou.

Poděbradský park nenechá nikoho chladným. V parných letních dnech, je ideální na relax. V roce 2006 byl zrekonstruován do nynější podoby, která uchvcuje nejednoho návštěvníka města. Za součást lázeňské kolonády se považují květinové hodiny, které jsou evropskoou raritou. Každý rok mění svou podobu a každý rok jsou originální

Poděbrady jsou městem odpočinku a zdravého životního stylu. Vřele všem doporučuji.

Hradec Králové

Hradec Králové je město, ležící v podkrkonoší. Je ideální na rodinné celodenní výlety. Město návštěvníkům nabízí vyžití v podobě velkého podvodního akvária, které je zároveň největším sladkovodním akváriem střední Evropy. Naleznete zde velký počet ryb a želv. K dispozici je také naučné video v promítacím sále.

Dalším střediskem zábavy je aquapark, který poskytuje velké řady služeb od dlouhých plaveckých bazénů po různé druhy tobogánů.