Last minute zájezdy Letenky Česká republika další země

Obyvatelstvo naší republiky

Pověsti občanů

Ve světě mají Češi různou pověst, počínaje zloději, konče výbornými vědci. Ale jací opravdu jsme? Je těžké nás jednoznačně charakterizovat. Řada z nás je věrnou kopii typického Čecha - líný, pohodlný a věčně naložený v hospodě. Ale i v našem, leností prorostlém národě jsou světlé vyjímky, které zachraňují naší pověst. Jsou to převážně vědci, lékaři a právníci, kteří ve svém světě něco dokázali a jsou úspěšní.

Češi mají dluhy

Češi nejsou spořivý národ. Rok od roku utrácejí více a více peněz a to i za zbytečnosti, které nejsou nezbytně nutné pro život nebo k chodu domácnosti. Kde, ale každý den berem peníze na stále se zdražující výrobky? Odpověď je jednoduchá. Lidé se zadlužují jak u soukromých osob, tak i u bank. Tento cyklus se však jednoho dne přetrhne a náše ekonomika se definitivně zhroutí. Aby k tomuto jevu nedošlo, je nutné zamyslet se nad naším hospodařením s penězmi a nad našemi, někdy malichernými výdaji.

Zvyky a tradice

Český národ je i přes všechny předsudky a někdy i nevlídnou realitu, národem srdečným a ochotným. Po několik staletí se v četných koutech naší země stále dodržují staré zvyky a tradice, které jsou důležité pro uchování vzpomínek na doby dávné, na doby, kdy náš lid nebyl zhýčkaný technikou a moderními vymoženostmi.